در این مقاله برترین ویژگی های بهترین جراح قلب را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

متخصص قلب و عروق و جراح قلب چه تفاوتی با هم دارند؟

متخصصین قلب و عروق عموما تعیین کننده نیاز یا عدم نیاز جراحی، نوع آن برای بیمار و انجام دهنده اقدامات لازم پیش از عمل هستند همچنین در جراحی نیز کنار تیم اصلی حضور می یابند در مقابل جراحان قلب و عروق به صورت کلی انواع جراحی های قلبی را انجام می دهند. همکاری متخصصین قلب و جراحان قلب می تواند موجب رفع مشکلات قلبی و ضربان های نامنظم بیمار شود.

جراح قلب چه وظیفه ای دارد؟

یک جراح قلب برای تشخیص و مانیتورینگ بیماران، باید یک سری آزمایشات پزشکی انجام دهد. اولین وظیفه یک جراح قلب، درمان بیمار از طریق جراحی و انتخاب بهترین شیوه ی جراحی است اما با انجام عمل جراحی، وظیفه جراح به پایان نمی رسد.

جراح قلب چه وظیفه ای دارد؟

از دیگر وظایف مهم جراح قلب آموزش بیماران برای حفظ سلامتی و مراقبت های بعد از عمل جراحی است. جراح قلب قبل از هر گونه عملی، باید با انجام یک سری آزمایشات بر روی بیماران، از لزوم انجام عمل جراحی مطمئن شود.

یک جراح قلب علاوه بر اینکه وظیفه دارد تا جراحی های پیچیده انجام دهد، باید دائماً با بیماران خود ارتباط داشته باشد و آن ها را در حفظ سلامتی شان بعد از جراحی کمک کند.

بهترین جراح قلب چه مهارت هایی دارد؟

 • هماهنگی بالای بین دست و چشم
 • توانایی آموزش و نظارت بر کار کارکنان
 • دانش در حوزه پزشکی، آناتومی و فیزیولوژی سیستم قلبی عروقی
 • توانایی خواندن اسکن های پیچیده و غیرمعمول و سایر اطلاعات رادیولوژی
 • به‌روز نگه داشتن اطلاعات خود در مورد تجهیزات و همینطور مهارت‌ های خود

همچنین یک جراح قلب باید در مهارت ها و توانایی های غیر فنی زیر هم تسلط کافی داشته باشد.

 • مهارت‌های ارتباطی بالا
 • مسلط بودن در آموزش رزیدنت های جراحی
 • توانایی کار مطابق با بالاترین استانداردهای حرفه ‌ای
 • توانایی تحمل فشار کاری و تصمیم‌گیری صحیح و سریع
 • توانایی در آرامش بخشیدن به بیماران و جلب اعتماد و اطمینانشان
 • تسلط در مدیریت و رهبری به ‌خصوص در مورد پرسنل اتاق عمل

بهترین جراح قلب و عروق در تهران

برای معرفی بهترین جراح قلب و عروق در تهران می توانیم دکتر رامین بقایی را به شما معرفی کنیم. دکتر بقایی با بیش از 20 سال تجربه  و بیش از چند هزار مورد جراحی در زمینه جراحی های عروق کرونر، جراحی های آئورت قلبی، جراحی های دریچه های قلبی و… یکی از بهترین و سرشناس ترین جراحان قلب کودکان و بزرگسالان در ایران می باشند. مطب دکتر بقایی بهترین جراح قلب و عروق در تهران، خیابان جردن می باشد. جهت رزرو وقت ومشاوره قلبی با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید.

بهترین جراح قلب و عروق در تهران

چالش ها و سختی های پیش روی جراح قلب

از جمله چالش ها و سختی هایی که یک جراح قلب ممکن است با آنها مواجه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کشمکش در کار، مسئولیت داشتن در قبال نتیجه عمل و سلامت و ایمنی بیماران، فشار زمانی، رقابت در کار و احتمال ارتباط با افراد پرخاشگر و کار در محیط بیمارستان که احتمال ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهد.

بهترین جراح قلب کیست؟

با همه ی این اوصاف و این مسائلی که مطرح شد می توان از دکتر رامین بقایی به عنوان یک جراح قلب خیلی خوب و توانمند نام برد. ایشان فوق تخصص جراحی قلب و عروق بوده و همچنین یکی از پایه گذاران دوره تکمیلی فلوشیپ جراحی بیماری مادرزادی قلبی هستند. ایشان علاوه بر اینکه عضو هیئت علمی دانشگاه هستند، عضو هیئت بورد جراحی قلب هم می باشند. با توجه به شرایط کرونایی فعلی با مراجعه به سایت دکتر بقایی علاوه بر آشنایی بیشتر با ایشان می توانید برای گرفتن وقت هم بصورت اینترنتی اقدام کنید.

سوابق دکتر بقایی

سوابق دکتر بقایی

ایشان در زمینه ی جراحی قلب بزرگسالان و نوزادان و کودکان 20 سال تجربه جراحی های موفق دارند. سخنرانی های علمی و کتاب تخصصی جراحی قلب کودکان (ناشر اشپرینگل) ارائه داده اند و بورس تحصیلی برای انجام دوره ی تکمیلی به فرانسه به مدت 1 سال در بیمارستان پیتیه (Pitie) پاریس، مرکز معروف قلب در سال 2003 را دریافت کردند.