جراحی تخصصی قلب کودکان در زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است. اگر یک کودک دچار مشکلات قلبی باشد ،باید حتما تحت نظر متخصص قلب قرار بگیرد و آزمایشات لازم را انجام دهد تا پزشک، تشخیص و درمان مناسب را ارائه نماید. اقدام به درمان هر چه دیرتر صورت بگیرد، خطرات بیشتری را برای کودک به همراه خواهد داشت. بسیاری از والدین ممکن است به دلیل ترس از جراحی از ادامه درمان و یا جراحی قلب کودک خود سر باز بزنند و یا جراحی را به تاخیر بیاندازند. در صورتی که جراحی تخصصی قلب کودکان توسط پزشک متخصص قلب کودکان انجام می شود و اگر در زمان مناسب کودک با استفاده از جراحی درمان نشود، ممکن است با آسیب های جدی جسمی رو به رو شود.

جراحی تخصصی قلب نوزادان

فوق تخصص جراحی قلب کودکان در تهران

دکترهای فوق تخصص جراحی قلب کوکان در تهران با بیشترین تجربه به فعالیت می پردازند. به علاوه بیمارستان هایی مانند بیمارستان شهید رجایی از جمله معتبرترین دکترهای فوق تخصص جراحی قلب کودکان تهران را دارا می باشد. بیمارستان ها و کلینیک های فوق تخصص جراحی قلب کودکان تهران امروزه با استفاده از پیشرفته ترین امکانات و بهترین دکترها در تهران در دسترس عموم بیماران قرار دارند. بیماران با مراجعه به این مکان ها و بعد از انجام معاینات اولیه می توانند با خیال آسوده جراحی قلب را انجام دهند.

جراح قلب نوزادان

 جراح قلب کودکان در تهران

جراح قلب کودکان در تهران می تواند در بیمارستان و یا در مطب به فعالیت بپردازد. جراح قلب کودکان در تهران به معاینه کودکان از طریق اکو قلب، آزمایش خون و … می پردازد و در صورت وجود مشکلات جدی قلبی در کودک لازم است تا جراحی توسط جراح قلب صورت بگیرد. برای اطمینان بیشتر شما می توانید به فوق تخصص جراحی قلب کودکان مراجعه نمایید تا از بیماری کودک خود، میزان درگیری قلب و نوع درمان اطلاع کامل پیدا کنید. دکتر بقایی، فوق تخصص جراحی قلب کودکان در تهران و یکی از مجرب ترین دکترها در این زمینه می باشند که با معاینه اولیه و انجام آزمایشات در صورت لزوم، می توانند به سوالات شما درباره وضعیت فرزندتان پاسخ دهند.

فوق تخصص جراحی قلب نوزادان

به یاد داشته باشید حوزه فعالیت فوق تخصص جراحی قلب نوزادان با فوق تخصص اطفال و کودکان متفاوت است و فوق تخصص جراحی قلب نوزادان فقط در زمینه قلب و جراحی قلب به فعالیت می پردازد. اگر کودک دارای بیماری قلب باشد به کمک فوق تخصص جراحی قلب نوزادان می توان بیماری نوزاد را دقیق تر بررسی و در صورت لزوم جراحی کرد.

فوق تخصص قلب اطفال و جنین

فوق تخصص قلب اطفال و جنین با کمک دانش و آگاهی خود در حوزه قلب می تواند معاینات لازم را انجام دهد و بر اساس نتایج معاینات و آزمایشات خود بیماری کودک و جنین را تشخیص دهد. معمولا برای تشخیص دقیق مشکل قلبی کودک و یا جنین استفاده از روشهای پاراکلینیک مثل نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی و… رایج می باشد.

جراحی تخصصی قلب نوزادان

روش های تشخیص بیماری های قلبی جنین و کودک

روش های مختلفی برای تشخیص بیماری های قلبی جنین و کودک وجود دارد و دکتر متخصص می تواند با استفاده از آزمایشات بیماری قلبی و نوع آن را تشخیص دهد. گام اول معاینه و شرح حال گیری است که در این زمان دکتر با دیدن بیمار، رنگ پوست زرد، کبودی پوست، نامنظم بودن ضربان قلب و… بیماری را در کودک و جنین تشخیص می دهد. اکو قلب، آنژیوگرافی، تست ورزش و آزمایشات دیگر که در صورت لزوم توسط دکتر متخصص تجویز می شود نیز در گام دوم قرار می گیرند و از جمله روش های تشخیص بیماری های قلبی جنین و کودک می باشند.

درمان بیماری های قلبی اطفال

همانطور که قبلا هم گفته شد درمان بیماری های قلبی اطفال باید در زمان مناسب و اسرع وقت انجام شود و روش های درمان نیز با توجه به وضعیت هر کودک متفاوت خواهد بود. درمان بیماری های قلبی اطفال به روش های زیر توسط جراح متخصص قلب کوکان انجام می شود:

  • درمان دارویی: داروها توسط دکتر تجویز می شود.
  • آنژیو گرافی: با استفاده از مسیرعروق سعی در باز شدن گرفتگی های قلب می شود.
  • درمان آریتمی: نوعی درمان است که با کنترل و پرهیز از داروهای خاصی انجام می شود.
  • جراحی: معمولا آخرین راه جراحی می باشد و با استفاده از عمل جراحی بیماری های قلبی اطفال درمان می شود.

جراحی تخصصی قلب کودکان

انتخاب بهترین جراح قلب کودکان

شاید برای بسیاری از والدین سوال باشد که چطور باید یه دکتر مناسب برای کودک خود انتخاب کنند. انتخاب بهترین جراح قلب کودکان یکی از مهمترین دغدغه های والدین محسوب می شود و لازم است تا حتما با آگاهی صورت بگیرد. دکتررامین بقایی با سال ها تجربه در این زمینه می تواند یک انتخاب مناسب باشد. قطعا والدین کودک با تکیه بر تجربیات و دانش یک پزشک متخصص می توانند با اطمینان خاطر بیشتری در مسیر بهبود کودک خود گام بردارند. دکتر بقایی با معاینات و با استفاده از آزمایشات در صورت لزوم به شما در روند بهبودی کودکتان کمک خواهند نمود. به همبن دلیل دکتر بقایی می توانند یکی از بهترین انتخاب ها برای جراحی قلب کودکان باشند. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله جراحی قلبی در کودک 5 ماهه توسط دکتر بقایی را مطالعه فرمایید.